Kategorie
Wstępniak

W świątecznej sieci PIONIERa

PIONIER News, 12.2024, #038

Nieco wcześniej niż zwykle, bo nie w ostatni czwartek miesiąca, ale tydzień wcześniej, oddajemy w Państwa ręce ostatni numer w 2024 roku naszego newslettera. Koniec roku jest zawsze okazją do refleksji, ale i życzeń na następny rok tworzenia, projektowania i pisania. A zatem niech więc dla nas, Redakcji PIONIER News, która z aprobatą Prezydium Konsorcjum PIONIER powołała ten newsletterowy byt do istnienia, będzie to dobra okazja do świątecznych dobrych słów, dobrych życzeń dla wszystkich naszych Czytelników. Dziękujemy Państwu za obecność, uwagi i lekturę naszego miesięcznika.

Na początku prosimy usiąść wygodnie i zerknąć do życzeń, które przekazujemy Państwu na piśmie, ale także w wersji nieco innej. Przygotowaliśmy również relacje z Hiszpanii, gdzie odbyło się CLAW Meeting 2024 oraz z Niemiec, gdzie miała miejsce konferencja EUDAT. Z kolei w siedzibie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego odbyła się pierwsza edycja spotkania SIG AI (Special Interest Group on Artificial Intelligence), działającej pod auspicjami społeczności GÉANT i o tym również mamy dla Państwa materiał, podobnie jak o wyjątkowej 9. edycji sesji Europejskiej Chirurgii Laryngologicznej Live (European Laryngological Live Surgery Broadcast).

Osoby, które robią jeszcze świąteczne zakupy nie mogą przegapić tekstu Macieja Miłostana, który … ale tu nie będziemy zdradzać szczegółów, warto tam zajrzeć. Z kolei Gabriela Jelonek sprawdziła spis szkoleń i warsztatów oraz konferencji, na które warto się zapisać w nowym 2025 roku, a zatem polecamy zajrzeć także i do tego tekstu.

Przygotowaliśmy również materiał wraz z mapką o pięknym miejscu, przez które przebiega sieć PIONIER. I na sam koniec znów wracamy do życzeń, tym razem życzymy także sobie, jako Redakcja newslettera, kolejnego ciekawego roku. Marzy nam się, abyśmy mogli przekazywać Państwu – naszym wiernym Czytelnikom – wyłącznie pozytywne informacje o tym, jak nasza wspólna konsorcyjna praca wokół PIONIERa staje się inspiracją i narzędziem do zmian dla jak największej liczby użytkowników z różnych środowisk, nie tylko tych naukowych, ale również spoza środowiska akademickiego.

Dobrej lektury, wspaniałego odpoczynku i dużo optymizmu na 2025 rok,
Magdalena Baranowska-Szczepańska wraz z całym zespołem redakcyjnym